پرسش و پاسخ

محلی برای ارئه مشاوره در بستر اینترنت

mehman (مهمان) روز دوشنبه, نوامبر 23 2015, 11:34 PM

آسیب T5-6 نخاع وعکس العمل به تحریکها آیا امکان بهبودی وجود دارد؟

پسری 19 ماهه دارم از ناحیه t5 و t6 به علت تصادف در تاریخ ۹۴/۵/۱۷ دچار آسیب شدید نخاعی شد که به گفته دکتر جراح اتصال نخاع خیلی کمه و از ناحیه آخرین دنده سینه به پایین یا احساس نداره یا کمه چون به تحریک هایی که روی بدنش میکنیم عکس العمل نشون میده و در بعضی موارد وقتی چیزیو بخواد برداره پاهاشو تکان میده الان مدت ۳ ماه و ۱۰ روز از این اتفاق گذشته میخواستم بدونم آیا امکان بهبود وجود دارد یا مرکزی برای این بیماری هست که به اونجا مراجعه کنم یا نه؟
پاسخ داده شده
بحث حل شده است.

پاسخ پذیرفته شده

  • پاسخ توسط مشاور روز چهارشنبه, نوامبر 25 2015, 10:12 PM
    سلام پدر جوان
    سوال شما مربوط به احتمال بهبودی است. این سوال شایع ترین سوال بیماران است و مهم ترین مسئله در پیش آگهی بیماران یکی کامل یا ناکامل بودن ضایعه است دومی مدت زمانی که از صدمه نخاعی می گذرد و سومی محل ضایعه گردنی - پشتی -کمری.
    برای مورد اول و تشخیص ضایعه کامل از ناکامل مهم ترین مسئله معاینه بیمار توسط پزشک است نه اقوام یا خود بیمار. مسئله قطع نخاع و دیدن آن در حین جراحی به قدری نادر است که من می توانم بگویم در بیش از صد و اندی جراحی مصدوم نخاعی یک مورد هم قطع نخاع آناتومیک ندیده ام همانطور که سر بریده از بدن را جز در تلویزیون ومدیا ندیده ام. اگر حس و حرکت اصلا وجود نداشته باشد و پزشک دقیق آنرا تایید کند پیش آگهی بد است. اگر زمان هرچه بیشتر بگذرد پیش آگهی بدتر است. یک سال و دو سال زمان خیلی خوبی برای ارزیابی است. پیش آگهی و بهبود عصبی در ناحیه پشتی بدتر از گردنی و کمری است. از دلایل آن در این جا صرف نظر می کنم.
    دکتر رحیمی موقر

  • هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
پاسخ شما
برای ثبت کامنت باید ابتدا وارد شوید.

ورود به سایتبازدید از سایت

بازدیدکنندگان
40
مطالب
281
وب لینک ها
3
نمایش تعداد مطالب
115013

حاضرین در سایت

ما 8 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم